Tipy a triky pro přípravu vodní dýmky

Používejte pokud možno co nejchladnější vodu do vázy vaší vodní dýmky, kouř bude jemnější a chuť lahodnější.

Gumové těsnění vodní dýmky lze úspěšně nahradit i mokrými novinami, pokud je zapotřebí.

Do vázy dýmky je možné přidat i led, mátu nebo citronovou šťávu pro zjemnění a zpestření chutí. Stejně jako je možné do vody přidat malé množství mléka pro zhuštění kouře (množství mléka by mělo být malé, protože vznikají bubliny, které by se mohly dostat do šlauchu).

Doporučujeme používat více šlauchů podle vůně tabáků. Silně aromatické tabáky se dostanou do struktury materiálu šlauchu a mohou ovlivňovat následně kouřené jemnější tabáky. Většinu hadic k vodním dýmkám na českém trhu není možné vyplachovat vodou (obsahují kovové drátky ve spirále).

Pokud máte šlauch, který není možné vyplachovat vodou, ideální formou čištění je použití mírného násilí. Stačí vzít šlauch do ruky za oba konce a samotnou hadicí několikrát udeřit o tvrdý předmět (např. zeď) a nečistoty jednoduše profouknout.

Co se týče přípravy tabáku do korunky vodní dýmky, existují taky určitá pravidla. Tabák do korunky vždy jemně natrhejte, aby se rovnoměrně spaloval, nikdy jen do korunky nemačkejte, protože se pak nespaluje dokonale a zbytečně jím budete plýtvat. Rovněž nikdy neplňte korunku až k okraji. Ideální plnění je cca 1 až 2 mm po okraj, aby se tabák nepřilepil k alobalu, kde by se okamžitě spálil.

Nenašli jste zde informace o přípravě vodních dýmek, které jste hledali? Můžete se podívat na další tipy, jak připravit vodní dýmku.