Tabáky do vodních dýmek

Tabáky do vodních dýmek se skládají převážně z tabáku, ovocné melasy,medu a také přídavných aromat. Existují čistě přírodní tabáky, ale i s uměle dodávanými aromatickými látkami.

Český trh je poměrně otevřený co se týče tabáků do vodních dýmek, ale v převážné míře jsou u nás k dostání tabáky El Nakhla či Al Fakher. Pro ty, kteří mají z různých důvodů obavy z tabáků a nikotinu jsou na trhu k dispozici i beznikotinové bylinné směsi, které jsou u nás distribuovány hlavně pod značkou Soex. Na českém trhu se dají sehnat pochopitelně další značky tabáků do vodních dýmek, za zmínku stojí Golden Fakher, Habibi, Prince Molasses a Sindibad.

Je důležité zmínit, že tabáky do vodných dýmek se dělí i dle jejich síly aroma. Důležité to je především pro znalce, kteří používají pro jednotlivé typy různé šlauchy, aby se nepřebíjely chutě tabáků navzájem. Samostatnou kategorií jsou černé tabáky, které se skládají v převážné míře z čistého tabáku nakládaného v medu. U nás si tento víceméně arabský styl kouření nenašel takovou oblibu jako kouření ovocných tabáků.

Tabáky lze tedy dělit na silně aromatické tabáky (Coffe, Cappuccino, Rose, Liqourices), aromatické tabáky (Caramel, Grape, Jasmine, Lemon, Mixed fruits, Sweet) a jemné tabáky (Apple, Cola, Vanilla, Banana, Cherry apod.).

Každému kuřákovi vyhovuje jeho příchuť, výhodou je ale možnost kombinací tabáků do vodných dýmek tak, aby si každý našel to své.

Další možností, jak si vychutnat vodní dýmku a přitom nemít obavy o své zdraví a o vliv nikotinu, jsou Shiazo kamínky, dozvíte se o nich z této stránky